Purigen

Purigen

Purigen jest najwyższej jakości syntetycznym absorbentem, znacznie przewyższającym inne tego typu produkty dostępne na rynku. To nie tylko mieszanina wymieniaczy jonowych i substancji o właściwościach wchłaniających, ale unikatowy makroporowy syntetyczny polimer, wychwytujący rozpuszczalne i nierozpuszczalne zanieczyszczenia z wody. Jego wydajność i szybkość działania przewyższa podobne produkty o 500 %. Usuwając organiczne zanieczyszczenia pozwala na skuteczne wyeliminowanie ze zbiornika amoniaku, azotanów i azotynów, jednocześnie nie pozbawiając wody cennych pierwiastków śladowych. W znaczący sposób podwyższa redukcyjno – oksydacyjny potencjał wody i sprawia, że nabiera ona krystalicznej przejrzystości. Granulki Purigenu w miarę zużywania się ciemnieją, produkt może jednak zostać poddany regeneracji za pomocą wybielacza używanego w gospodarstwie domowym. Przeznaczony jest do akwariów morskich i słodkowodnych.

Selektywność działania: Purigen to organiczna żywica filtracyjna o największej dostępnej na rynku wydajności. Żaden inny produkt nie jest w stanie tak skutecznie oczyścić wody. W przeciwieństwie do innych preparatów zawierających jedynie wymieniacze jonowe, Purigen został zaprojektowany także do eliminowania zanieczyszczeń organicznych. Podczas gdy zwykłe żywice są już całkowicie nasycone metalami i innymi zanieczyszczeniami, Purigen dopiero zaczyna ujawniać swój potencjał. Prawie nie wchłania prostych cząsteczek, wychwytując przede wszystkim wielkocząsteczkowe związki zawierające azot, których głównym źródłem w akwarium są odchody ryb i bezkręgowców oraz rozkładające się pędy roślin.

Regeneracja: Purigen jest łatwy do regeneracji. Podczas użytkowania zmienia barwę z jasnej poprzez ciemny brąz na prawie czarną. W tej postaci może zostać zregenerowany poprzez wypłukanie w wodnym roztworze wybielacza. Zawarte w nim chemikalia „wypalają” nagromadzone w granulkach Purigenu zanieczyszczenia. Produkty nadające się do regeneracji w roztworze soli kuchennej zawierają wyłącznie wymieniacze jonowe. Co więcej, w ten sposób nie wypłucze się zanieczyszczeń organicznych, które stopniowo kumulują się w żywicy.

Sposób użycia: Przepłukać przed użyciem. Przesypać żywicę do woreczka filtracyjnego o drobnych oczkach. Litr Purigenu wystarczy do oczyszczania około 4 000 l wody przez pół roku. O zużyciu produktu świadczy zmiana koloru na ciemnobrązowy lub prawie czarny.

Uwaga! Niektóre preparaty zawierające koloidy ochronne mogą trwale uszkadzać granulki Purigenu i znacznie utrudniać jego regenerację. Jeśli granulki zaczną wydzielać zapach chloru, Purigen nie nadaje się do ponownego użycia. W przypadku wątpliwości, zalecane jest namoczenie zużytej porcji żywicy w niewielkiej ilości wody i zbadanie jej testem akwarystycznym na obecność chloru.

 • Q: Chciałbym wiedzieć jaki rodzaj wybielacza jest zalecany do regeneracji Purigenu?

  A: Instrukcje regeneracji zalecają używanie zwykłego wybielacza domowego o stężeniu 8,25% (bez zapachu, bez barwników). Z naszych badań wynika, że roztwór 4 łyżek Prime na 1 szklankę wody z powodzeniem zneutralizuje wybielacz o stężeniu 8,25% stosowany w stosunku 1: 1. ( Może to być wybielacz Bielinka, ACE itp.).

 • Q: Kiedy Purigen jest zużyty i jak mogę go zregenerować?

  A: Po wyczerpaniu Purigen zmieni kolor z normalnego na ciemno brązowy. Regeneracja: Namocz Purigen w roztworze wybielacza i wody 1: 1 przez 24 godziny w plastikowym pojemniku, w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, z dala od dzieci. Używaj zwykłego wybielacza o stężeniu 8,25% do użytku domowego (bez zapachu, bez barwników). Dobrze wypłucz, a następnie mocz przez 8 godzin w roztworze zawierającym 4 łyżki Prime na szklankę wody. Dobrze wypłucz. W przypadku wody słodkiej można moczyć przez 4 godziny w roztworze zawierającym 2 łyżki stołowe buforu na szklankę wody (Discus Buffer, Neutral Regulator). Purigen odzyska naturalny kolor i swoje właściwości i będzie gotowy do ponownego użycia. Uwaga: niektóre gęste produkty zawierające aminy lub koloidy mogą trwale uszkodzić Purigen i regeneracja będzie niemożliwa. Nie używać wkładu ponownie jeśli wyczuwalny jest zapach wybielacza / chloru. W przypadku wątpliwości, namoczyć granulki w niewielkiej ilości wody i sprawdzić poziom chloru za pomocą testu.

 • Q: Czy Purigen redukuje GH? (Twardość ogólną: poziom jonów wapnia/magnezu)

  A: Nie, Purigen nie ma wpływu na GH i poziom wapnia / magnezu.

 • Q: Na w opisach Purigenu przeczytałem, że niektóre produkty o dużej lepkości i gęstości mogą zanieczyścić Purigen i uczynić go toksycznym. Czy potraficie zidentyfikować te produkty?

  A: Tylko niektóre lepkie i gęste produkty spowodują, że Purigen stanie się toksyczny; produkty, które to robią są oparte na aminach i zawierają koloidy. Prime nie jest oparty na aminach, więc nie spowoduje tego problemu. Związki aminowe mogą silnie wiązać się z żywicą i wtedy gdy (aminy) zetkną się z jakimkolwiek chlorem wówczas utworzą chloraminę, która jest wysoce toksyczna.

 • Q: Jeśli produkt zawiera EDTA, a EDTA jest oparte na aminach, czy będzie powodował on takie same problemy z regeneracją, jak produkty zawierające aminy i koloidy?

  A: Rodzaj aminy (trzeciorzędowy, wtórny itp.), jest nieistotny dla problemu. Jest to specyficzna substancja chemiczna zawarta w niektórych konkurencyjnych produktach, która powoduje ich wiązanie z polimerowymi materiałami żywicznymi w sposób wysoce odporny na zniszczenie oksydacyjne (poprzez regenerację chlorem). Aminy mogą ulec częściowemu utlenianiu do chloraminy, która poprzez lepkość produktu pozostaje w żywicy. Następnie może ona być powoli uwalniana z powrotem do wody poprzez rozkład chemiczny.

  Chociaż zjawisko to występuje w każdej żywicy polimerowej (nie tylko Purigen), to jest szczególnie dotkliwe w przypadku Purigenu, ponieważ Purigen w przeważającej mierze selektywnie wiąże i usuwa aminy (podczas gdy inne żywice wiążą bezwzględnie aminy i inne grupy chemiczne). Purigen usuwa cały szereg azotowych odpadów organicznych na bazie aminy i nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ te materiały są łatwo utlenione i "spalane" w Purigenie.

  Tak więc, aby odpowiedzieć na to pytanie, EDTA nie jest niepokojące w tej sytuacji, ponieważ jego ogólna struktura różni się znacznie od produktów na bazie amin i koloidów (chociaż nie możemy powiedzieć jakie są to różnice, ponieważ to nie są nasze produkty i ich skład jest prawnie zastrzeżony). Możemy powiedzieć, że nigdy nie spotkaliśmy tego zjawiska z produktami opartymi na EDTA, ani nie natknęliśmy się na dowody sugerujące, że jest inaczej.

 • Q: Jak mam przechowywać mój Purigen, gdy nie jest używany (tj. pomiędzy regeneracjami)?

  A: Purigen musi być przechowywany w niewielkiej ilości wody, aby był wilgotny. Zapobiega to wysychaniu granulek, co może powodować ich kurczenie się i pękanie, zmniejszając skuteczność preparatu. Możesz użyć wody R.O. lub destylowanej do przechowywania Purigenu lub małej ilości wody z kranu. Wszelkie śladowe ilości chloru w wodzie wodociągowej nie będą miały wpływu na Purigen i mogą powstrzymywać niepożądane bakterie przed gromadzeniem się w pojemniku.

 • Q: Czy Purigen może być używany jako substytut węgla aktywowanego, czy też powinien być stosowany razem z węglem?

  A: Jest lepszy od węgla w usuwaniu związków organicznych i nie ma negatywnych skutków, ale jest również kompatybilny z węglem. Zastosowanie węgla z Purigenem wydłuży żywotność Purigenu.

Purigen

Właściwe medium filtracyjne kluczem do sukcesu

Akwarystyka to kolorowy, bajeczny świat, który pozwala przenieść się do podwodnych ogrodów oraz pejzaży krajobrazowych, na niezwykłe, tętniące życiem rafy koralowe, obserwować przyrodę niedostępną dla nas w życiu codziennym, tajemniczą i pełną niespodzianek. Aby jednak móc cieszyć swoje oczy i umysł widokiem zdrowych, kolorowych zwierząt, nie wystarczy samo doświadczenie, osprzęt, praca i wiedza. Zadbane akwarium wymaga posiadania właściwego medium filtracyjnego.

Wkład filtracyjny Seachem Purigen

Tu z pomocą przychodzi wkład filtracyjny PURIGEN firmy Seachem.
Dzięki swoim unikalnym właściwościom wkład ten spełnia wysokie wymagania i zadziwia nawet bardzo doświadczonych akwarystów. Przede wszystkim krystalizuje wodę do takiego stopnia, że niemal przestaje być widoczna w zbiorniku.
Wychwytuje rozpuszczalne i nierozpuszczalne zanieczyszczenia z wody, przy czym nie pozbawia jej cennych pierwiastków śladowych. Usuwa związki organiczne będące częstą przyczyną glonów. Prawie nie wchłania prostych cząsteczek, wychwytując przede wszystkim wielkocząsteczkowe związki zawierające azot, których głównym źródłem w akwarium są odchody ryb i bezkręgowców oraz rozkładające się pędy roślin.
Dzięki temu zbiornik wygląda atrakcyjnie i czysto, a woda jest krystalicznie przejrzysta bez potrzeby stosowania szkodliwych środków chemicznych.

Oszczędność dzięki prostej regeneracji wkładu

Ponadto granulki PURIGENu charakteryzują się dużą porowatością, przez co wielokrotnie zwiększa się ich powierzchnia kontaktu z wodą. To oznacza wysoką wydajność wkładu, a co najlepsze - można go w prosty sposób regenerować nawet ponad 10 razy.
O potrzebie regeneracji lub wymiany informuje jego zabarwienie. Podczas użytkowania zmienia barwę z jasnej poprzez beżową aż do ciemnego brązu. W tym momencie może zostać zregenerowany poprzez wypłukanie w wodnym roztworze domowego wybielacza. Zawarte w wybielaczu chemikalia „wypalają” nagromadzone w granulkach Purigenu zanieczyszczenia i nadaje się on do ponownego użytku po uprzednim przepłukaniu z użyciem uzdatniacza PRIME firmy Seachem.
W praktyce przekłada się to na świetną relację ceny w stosunku do jakości, tym bardziej, że jednokrotne użycie wystarcza na oczyszczanie wody przez kilka- do kilkunastu tygodni, zależnie od ilości zanieczyszczeń. Dla przykładu 100 ml Purigenu wystarcza do oczyszczania około 400 L wody, tak więc bez skomplikowanych obliczeń wiemy, że na standardowe akwarium o pojemności 100 L może być oczyszczane 100ml woreczkiem Purigenu przez nawet kilka miesięcy.

Tysiące zadowolonych akwarystów
Najlepszą rekomendacją i reklamą dla PURIGENu są tysiące użytkowników zadowolonych z jego działania, cieszących się zdrowym, krystalicznie czystym akwarium.
Z tego powodu zastosowanie go nie wiąże się z żadnym ryzykiem, a efekt rekompensuje chwile wahania czy go użyć w swoim akwarium.

Jedyny taki produkt na rynku

Wkład Seachem Purigen można stosować zarówno w akwariach słodkowodnych jak i morskich.
Prace nad wkładem w amerykańskiej firmie Seachem od pomysłu do wyprodukowania preparatu o żądanych właściwościach trwały 2 lata. Nie jest to żywica jonowymienna, lecz wkład o wysokiej porowatości, opracowany w taki sposób, aby klarując wodę nie usuwał z niej korzystnych związków, które są do niej suplementowane (np. nawozy dla roślin, minerały dla korali).
Wciąż pozostaje jedynym takim preparatem na rynku.

Nagroda za unikalne cechy
Z dumą możemy podkreślić, że PURIGEN jest zdobywcą Złotego Medalu na Targach Pet Fair 2015 w Łodzi za Najlepszy Produkt.

Purigen